Office 365 pro učitele a žáky

Škola k výuce využívá kancelářský balík MS Office. Všichni zaměstnanci s plným úvazkem, žáci SŠ a studenti VOŠ dostanou k dispozici licence MS Office 365 A1 a MS Office 365 A3 (balík A3 je možné využít zdarma i na 5 domácích zařízeních u každého držitele licence) na celou dobu studia. U zaměstnanců po dobu pracovního poměru. Licence pozbydou platnosti v okamžiku ukončení nebo přerušení studia a skončení pracovního poměru.

Licence MS Office 365 A3 obsahuje aplikace Powerpoint, Word, Excel, Yammer, Power BI, Outlook, Bookings, Forms, Teams atd. a cloudový prostor na OneDrive o kapacitě 5TB.

Licence lze použít pro PC i MAC. Přihlašovací údaje, které jste obdrželi nelze aplikovat do přednastavených instalací MS Office nebo trialových verzí. Je třeba stáhnout instalační soubor umístění v onlinové verzi Office 365.

Instalace a Office 365 A3 na domácím zařízení

1. V internetovém prohlížeči přejděte na domovskou stránku Office 365

https://www.office.com/

Pro prvotní přihlášení zadejte přihlašovací údaje, které jste dostali od správce sítě pro školní účet a Office 365 a doplňte o školní doménu. Systém Vás při prvotním přihlášení požádá o soukromý e-mail nebo telefonní číslo. Tento údaj se používá při obnově ztraceného hesla.

Přihlášení může vypadat třeba takto: login: novakova-dds21@zdravka-plzen.cz / heslo: Z15f85g

2. Stáhněte si instalační balík Office 365

3. Spusťte instalaci

Instalace zabere nějaký čas a je nutné být po celou dobu online. Instalace pokračuje na pozadí.

4. Po dokončení instalace můžete Office 365 začít používat

Vaše přidělené licence v rámci školních Office 365 můžete spravovat na portálu v nastavení svého účtu v části Stav instalace, kde případně můžete již nepoužívanou licenci deaktivovat a uvolnit pro využití na jiném počítači v rámci vašich pěti dostupných licencí.