Projekty
Školící středisko SIPVZ
MŠMT udělilo SZŠ a VOŠZ v Plzni akreditaci k provádění certifikovaných kurzů ICT:
- Úroveň Z ( začátečníci)
- Úroveň PO – úvodní modul pro pokročilé uživatele
- DTP a pokročilá práce s textem
- PV – ICT ve výuce ČJL
Koordinátor:
- Ing. J. Michálková
Školitelé:
- Ing. J. Michálková
- Ing. K. Sosnová
- Ing. M. Mertl
- PhDr. I. Gruberová PhD.
Více informací a přihlášku poskytne Ing. J Michálková 378015121, michalkova@zdravka-plzen.cz
Další informace o projektech SIPVZ získáte na www.e-gram.cz
Comenius - multilaterální projekt 2012-2014
„Projekt partnerství škol Comenius „Wir gehören zusammen! Bekämpfe Rassismus und Xenophobie mit Radio!“ naší školy a škol z Rakouska, Rumunska, Polska a Chorvatska bojuje proti rasismu a xenofobii. Jeho cílem je omezit předsudky vůči minoritám, především migrantům a ukázat na to, co nás v Evropě spojuje.“
Hrníček s heslem „Stopp Rassismus!“ a logem LLP
Ukázky z projektových deníků našich žáků
Představujeme výsledky našeho zkoumání rasismu a xenofobie v zemích našeho projektu
Během setkání ve Vídni jsme vytvořili společný radiopořad Alle Menschen haben gleiche Rechte
Mezinárodní konference, Sibiu 2013
O projektovém setkání v Rumunsku u našich polských partnerů
Škola komunikuje prostřednictvím eTwinningu s partnerskými školami projektu Comenius
Ohlas na projektovou mobilitu v polském Slezsku v týdeníku v Tarnowskie Góry
Ohlas na projektové setkání v Polsku v rumunském listu Tribuna
Poděkování partnerské polské školy za společnou práci na projektu
Leonardo da Vinci 2013/2014
Komunikace zdravotních asistentek/zdravotních asistentů s pacientem.
Projekt se zaměřuje na formy a zásady komunikace s pacientem, identifikuje rozdíly mezi tuzemským a saským přístupem a obsahem komunikace s pacientem. Všichni účastníci projektu absolvovali odbornou praxi v Heinrich-Braun-Klinikum ve Zwickau.
Žákyně a žáci naší školy, kteří se zúčastnili podzimní mobility do saského Zwickau vytvořili prezentaci, aby mohli svou praxi představit i ostatním zdravotnickým asistentům a veřejnosti.
Účastníci mobility do Zwickau při projektové práci v počítačové učebně.
Účastnice a účastníci projektu vytvořili koláž, která zpracovává jejich dojmy a zážitky z mobility.
Comenius - bilaterální projekt
Comenius
V rámci schváleného grantu evropského programu Comenius navázala naše škola partnerství s francouzskou školou Lycée La Fontaine des Eaux. V rámci partnerství se studenti po vzájemném poznání se prostřednictvím moderních komunikačních technologií seznámí se situací našich migrantů a budou se snažit přijít s nápady na řešení jejich integrace. V rámci programu vznikne celá řada výstupů jako koláže, eseje, osvětlení situace našich migrantů prostřednictvím studie, grafů a tabulek na našich webových stránkách. Dále účastníci z řad žáků předvedou divadelní představení, prezentace přínosu migrantů k rozvoji našich národů a seznámí se s kulturním dědictvím obou našich zemí. Vrcholem projektu budou vzájemné návštěvy učitelů a žáků, které se uskuteční na jaře a na podzim roce 2011.
Mgr. Jan Malata (manažer projektu)
- Rakouská televize informuje o projektu Comenius ve vysílání pro národnostní menšiny
- Evaluace projektu ředitelkou školy
- Divadelní hra – video (VOB file 1GB)
- Porovnání českého a francouzského vzdělávacího systému
- Esej k otázce migrantů u nás a ve Francii
- Educational System of the Czech Republic
- Play
- Koláž vypracovaná žáky naší školy v čele s Evou Kohnhäuserovou ukazuje náš pohled na situaci migrantů v České republice z pohledu teenagerů.
- Studie „Migrants in the Czech Republic“
Dne 14. 2. 2011 proběhla diskuse účastníků projektu Comenius s migranty. Vnímali jsme ji jako užitečnou příležitost pochopit, jak se u nás migranti cítí.
Víme už také více o tom, jak jim každý z nás může pomoci.
Projekty z ESF
- CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0005020 – Efektivně k polyfunkční výuce
- CZ.1.07/1.1.12/02.0007 – Zvýšení kompetencí žáků a učitelů ve využívání zdravotnických informačních systémů
- CZ.1.07/1.1.12/03.0004 – Zvýšení znalostí žáků a učitelů při vykazování zdravotní péče
- CZ.1.07/1.5.00/34.0869 – Inovace výuky
- CZ.1.07/3.2.02/05.0064 – Jednoznačná identifikace pacientů a bezpečné podávání léků v nemocnicích Plzeňského kraje
- CZ.1.07/1.3.00/51.0012 – Využíváme ICT ve výuce
- CZ.1.07/2.3.00/45.0028 – Projekt: Propagace přírodovědných oborů prostřednictvím badatelsky orientované výuky a popularizace výzkumu a vývoje
- CZ.1.07/1.1.00/56.1257 – Učíme se číst a jazyky
- CZ.1.07/1.1.00/57.0960 – Rozvíjíme jazykové dovednosti
E-learning
CEFLA
CEFLA – Competence in English as a Foreign Language je jedinečný certifikát vytvořený ve spolupráci s Australskou radou pro výzkum ve vzdělávání – ACER a nabízející výstup dle Evropského referenčního rámce pro jazyky (A1 – B2) za jedinečnou cenu. SZŠ a VOŠZ patří k několika jedinečným centrům této mezinárodně platné zkoušky v ČR.
V tomto školním roce program neprobíhá.
EDISON
Pět kontinentů na zdrávce
V týdnu od 10. 2. 2014 navštívilo naši školu jako jednu z pěti škol v Plzeňském kraji osm zahraničních vysokoškoláků z pěti kontinentů, kteří díky projektu Edison a spolupráci SZŠ a VOŠZ Plzeň se společností AISEC seznámili naše žáky a studenty s historií a kulturními specifiky svých zemí v angličtině. Studentky a studenti z Austrálie, Brazílie, Bulharska, Číny, Indonésie, Turecka, Gruzie a Egypta prezentovali také zdravotní péči a systém zdravotnictví svých zemí a nadchli své posluchače nejenom hrami, diskuzemi, ale i svou přátelskostí, spontánností a kreativitou. Naši žáci pak na oplátku ukázali našim zahraničním lektorům zajímavá místa v Plzni, která dosud neviděli.
Projekty z ROP
CZ.1.14./2.4.00/34.03200 Projekt Edukační centrum zaměřené na zdravý životní styl a sociální oblast
Projektový den Edukačního centra Senioři v rámci fáze udržitelnosti projektu – fotogalerie
Projekty z iROP
CZ.06.04.01/00/22_043/0002127
Simulační centrum pro odborné vzdělávání a modernizace odborných učeben školy
____________________________________________________________________
CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0005032
Rekonstrukce laboratoří pro výuku odborných předmětů
Rekonstrukce laboratoří pro výuku odborných předmětů, reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0005032
Tento projekt byl realizován za finanční podpory EU, prostřednictvím nástroje ITI (Integrované teritoriální investice) plzeňské metropolitní oblasti
Studijní návštěva - Holandsko 2014
V termínu od 20.1.2014 – 24.1.2014 proběhla v Den Haagu v Holandsku studijní návštěva zaměřená na problematiku “ Education – Participation – Citizenship“.
V sekci Projekty se zájemci mohou seznámit se závěrečnou zprávou studijní skupiny, mojí účastnickou zprávou a prohlédnout fotografie
z krátkého pobytu.
Závěrečná zpráva účastníka
Study visit group report
RNDr. Milan Štěpánek
eTwinning
Poznávání měst
AVOŠ
AVOŠ je projekt předkladatele Ostrava, partneři projektu OP VVV VOŠ Plzeň, Brno, ČVÚT schválen, realizace 1. 4. 2018 – 31. 3. 2021
Projekt Mindset
V průběhu školního roku 2015/16 se naše škola účastnila unikátní studie ohledně destigmatizace ve zdravotnictví.
Projekt Mindset se zaměřoval na destigmatizační intervence a zkoumal, která z vytvořených destigmatizační intervencí je efektivní právě pro budoucí zdravotnický personál, a to pomocí moderních a ověřených vědeckých metod. Realizátorem projektu je Nadace Academia Medica Pragensis, partnery pak Národní ústav duševního zdraví a Fokus Mladá Boleslav.
Celkem se do výzkumu zapojilo přes 500 studentů ze 60 náhoně vybraných škol, všech tří fází výzkumu se zúčastnilo 334 studentů 4. ročníku oboru Zdravotní asistent. Studentům bylo mezi 18 a 22 lety a 93 % tvořily ženy. Projekt Mindset si klade za cíl se škodlivými stereotypy bojovat. Vědci proto pro studenty připravili osvětové materiály – letáky, videospoty a semináře, které zahrnovaly setkání s člověkem s duševním onemocněním.
Studuj srdcem
V rámci podpory vzdělávání zdravotně sociálních oborů Plzeňského kraje naše škola získala ve školním roce 2018/2019 finanční grant na projekt Studuj srdcem. Smyslem projektu je představit zdravotnické obory žákům základních škol a tím je motivovat ke studiu na středních zdravotnických školách.
Během čtyř let budou probíhat projektové dny pro děti z mateřských a základních škol v edukačních centrech (Edukační centrum první pomoci, Edukační centrum zdravé zuby, Edukační centrum pro seniory, Nutriční edukační centrum, Edukační centrum léčivých látek a aplikované chemie, Edukační centrum duševního zdraví, Edukační centrum herní práce).
Na činnosti edukačních center bude škola spolupracovat také s okolními nemocnicemi (FN Plzeň, Nemocnice PRIVAMED) a s odborníky ze ZČU FZS Plzeň.
Předpokládaný počet zapojených dětí do ucelených aktivit zaměřených na vyhledávání a práci s talenty je 200 žáků za rok.
Do projektu budou zapojeni subjekty: 2. ZŠ Plzeň, 26. ZŠ Plzeň, 33. MŠ Újezd, ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči.
Projektový kroužek
Projektový kroužek školy nabízí středoškolským zájemcům z řad našich žáků možnost setkávat se během celého školního roku při plánování a uskutečňování svých vlastních i školních projektů. Žáci aktivní v našem projektovém kroužku dostávají již od roku 2013 řadu unikátních příležitostí nejen zúčastnit se našich místních i evropských projektů, ale také se připravit na zajímavou práci v nich a dokázat správně vyhodnotit, jakých výstupů se jim podařilo společně dosáhnout. Kvalitní výuku a vedení pro všechny zainteresované středoškoláky zajišťuje odborně rozmanitá skupina zapojených pedagogů školy, kteří žákům pomáhají s co největší autonomií šířit prostřednictvím projektů dobré jméno naší školy. V kroužku vyučuje řada učitelů SZŠ a VOŠZ Plzeň, mezi jinými také PhDr. Ivana Křížová, Mgr. Jiřina Uhrová, Mgr. Jan Malata, Mgr. Jitka Havlánová, Mgr. Ilona Jančová, Mgr. Petra Jindřichová, Mgr. Dana Kovtunová, Mgr. Petra Nováková, DiS., Mgr. Monika Matoušková, Mgr. Světlana Lisová, Bc. Miloslava Řeřichová, Ing. Kateřina Sosnová, Mgr. Blanka Svatoňová a mnozí další. Učitelé také učí zapojené žáky, jak se účinně zapojit do probíhajících projektových aktivit a připravují je na jejich úspěšné zvládnutí.
Studijní návštěva Francie 2019
S NIDV příště i na Měsíc
aktuálně studijní cesta do Francie (Toulouse 7/7 – 13/7 2019)
referát z akce si můžete přečíst zde
Studijní návštěva Island 2016
Studijní návštěva Norsko 2016
Studijní návštěva Baskicko
Studijní návštěva do Baskicka (Bilbao 25.11. – 28.11)
Závěrečnou zprávu z akce si můžete přečíst zde.
Studijní návštěva Polsko 2019
Participace na projektu digitální knihovny
Projekt pod vedením SZŠ a VOŠZ České Budějovice.
Šablony II.
Šablony III.